20090606

gaba kulka pod stodolaną strzechą

był piątek, był wieczór - jeszcze wczesny, bo jasno było. od jakiegoś czasu na półkach sklepowych leży już nowa płyta Gaby - hat, rabbit. album wielce fajny, na płycie z Gabą zespół Raalya, towarzyszy jej również Czesiek Mozil. na szczęście w tle, i tylko uzupełnia wokalnie tło. rośnie nam światowa gwiazda - do boju Gaba! koncert się dział w stodole. to moja pierwsza wizyta w klubie na literę 's' od 27 lipca 20072008, kiedy to w 2/3 koncertu TMV wyszedłem ogłuszony i wściekły. wczoraj pan akustyczny w stodole się postarał. było co prawda kilka niedociągnięć, ale do wybaczenia. wokal Gaby był ciut za głośno, w tle się ukrywała niestety smakowita gitara i tętniąca perkusja. a szkoda. poza tym było zacnie! trochę się przeprosiłem ze stodołą. (tak mówię to głośno!) no i zaczął się koncert. Gaba i pani chórkowe z króliczymi uszami i kolorowymi rajstopami, panowie muzykowie z kolei mieli wzorzyste spodnie - wszyscy. śmiesznie zespół wyglądał. ale grał w pełni profesjonalnie. ze sceny wybrzmiał cały nowy album, z kilkoma przerywnikami ze starszych lat i jednym instrumentalnym utworem wykonanym tylko przez panów z Raalya. w setliście znalazł się również utwór papa don't preach madonny, Gaba przyznała (zażartowała), że to utwór, który ją ukształtował. w sumie, to sam nie wiem, kiedy koncert minął, grali wielce smakowicie. widać było, że olbrzymią radość im gra na scenie sprawiała. dawno nie widziałem tak uśmiechniętych artystów na scenie! no i były dwa bisy, bo publiczność bardzo się domagała. :] już niebawem Gaba zagra w trójkowym studio... będzie się działo.

5 komentarzy:

 1. po pierwsze: koncert TMV odbył się 27 lipca 2008 :)
  po drugie: zgodzę się, że Gaba świetnie czuje się koncertowo i widać, że ma z tego frajdę, ale co do albumu (słyszałem niecały jeszcze), to jestem na nie, dla mnie słychać inne wokalistki, nie Gabę K., warstwę tekstową uznaję trochę za przekombinowaną... o!

  OdpowiedzUsuń
 2. dzięki Wantsky, już poprawiam. ja Gabę lubię i lubię i o!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kuchomik, przesadzacie! ;)
  http://audioholically.blogspot.com/2009/06/mao-gaby-w-gabie.html

  OdpowiedzUsuń
 4. ooo reunion ze Stodołą nastąpiło, wow :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Bethi, takie takie tam malutkie danie szansy. Poza tym, muszę się zacząć przygotowywać i przyzwyczajać do S, bo w październiku Archiwum będzie przecież tam grało. :]

  OdpowiedzUsuń