20091115

muzykując z uśmiechem. easy star all-stars

: kiedy? 11.11.2009 : gdzie? proxima : kto? easy star all-stars :

raz na jakiś czas trzeba się oderwać od gitarowego grania. szczególnie w przypadku, gdy w niemal sąsiednim klubie gra taki zespół jak easy star all-stars - autorzy jedynego cover-albumu Pink Floyd'ów, który akceptuję i szanuję i lubię - a mowa o the dub side of the moon. (od razu uprzedzam dyskusję - the australian pink floyd, ale oni dla mnie są wiernymi, koncertowymi odtwórcami.) do klubu dotarłem koło 20.00 - zamarłem, w klubie było może z 20 osób. na szczęście do początku koncertu ludzi nakapało i zebrało się (tak na oko) spokojnie z 200 słuchaczy. gig zaczął się z bardzo niesympatycznym, ponad 40 minutowym, opóźnieniem... na szczęście wyczyny muzyków na scenie pozwoliły szybko zapomnieć o tej obsuwie. ze sceny bez przerwy energię słało 7 muzyków, do których co chwila dołączał szalony menny more, który w podskokach fruwał po scenie śpiewając kolejne partie utworów. nowojorski band z łatwością wyprodukował bardzo miłą i radosną regową atmosferę i rozbujał publiczność.
w czasie koncertu pojawiły się utwory z różnych albumów, ale na moją szczególną uwagę zasłużyły floyd'owe numery, które na żywo brzmią jeszcze lepiej!
niestety, musiałem uciekać przed końcem koncertu, czego wielce żałuję... proxima zabrzmiała bez porównania lepiej niż dzień wcześniej. i światełko też było przyjazne... na pożegnanie jeszcze rzut oka na stłoczony na scenie zespół.
setlista:
1. cutting edge
2. bed of rose
3. sgt. pepper's
4. with a little help
5. lucy
6. she's leaving
7. mr kite
8. breath
9. on the run
10. money
11. within without you
12. let down
13. when i'm 64 + dub
14. a day in the life
15. electioneering
encore:
16. time
17. karma police

PS. a agt jeszcze raz życzę zdrowia, zdrowia... i jeszcze raz pieniędzy. tak urodzionowo :]

5 komentarzy:

 1. klimat .. światło .. kolor .. aż chce się tam byc !

  OdpowiedzUsuń
 2. rewelacyjne kolory, super światła i ci ludzie tacy uśmiechnięci, esencja regie

  OdpowiedzUsuń
 3. portretówki moimi ulubionymi :)
  i dziękuję za życzenia!

  OdpowiedzUsuń